Mecze na żywo - meczyki, transmisje online, sport live w internecie i tv

Zakłady bukmacherskie 31.12.2021 13:01

Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce niesamowitą popularnością, na rynek wchodzą nowi bukmacherzy. Kiedyś obstawienie wydarzenia było możliwe tylko w stacjonarnym zakładzie, dziś możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą smartfona albo komputera.

Zakłady bukmacherskieFot. shutterstock.com

Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie zostały uregulowane w polskim prawie, zgodnie z którym należą do odmiany gier o podłożu hazardowym. Aby dany bukmacher mógł legalnie działać na rynku, potrzebuje do tego odpowiednich zezwoleń wydawanych przez Ministerstwo Finansów. Od niespełna 20 lat Polacy mają możliwość obstawiania u bukmacherów, którzy oferują świetne bonusy bukmacherskie na start.

O co chodzi w tego typu zakładach? Gracz zawierający kupon typuje wynik danego zdarzenia po ustalonych wcześniej przez bukmachera kursach. Kursy są przelicznikiem wygranej. Jeśli gracz prawidłowo obstawi swój kupon, wygrywa daną kwotę, jeśli nie, to bukmacher zabiera pieniądze.
Zakłady online umożliwiają użytkownikom zawieranie kuponów 24/7, do tego często jest możliwość wypłaty tzw. cash-outów, a użytkownicy mogą obstawiać również wynik wydarzeń trwających, korzystając z funkcji live.

Legalne działanie bukmachera wiąże się z pobieraniem od każdego kuponu podatku w wysokości 12% od stawki kuponu. Jeśli kupon przewiduje wygraną większą niż 2280 zł, to bukmacher musi pobrać również 10% podatku dochodowego.

Obecnie oferta wydarzeń, które można obstawiać, jest bardzo duża. Gracze mogą zakładać kupony z wydarzeniami z piłki nożnej, tenisa, siatkówki, skoków narciarskich, kolarstwa czy koszykówki i wielu innych dyscyplin, mając również możliwość typowania zdarzeń z wielu poziomów rozgrywek danej dyscypliny. Wielu bukmacherów umożliwia również typowanie zdarzeń e-sport, politycznych czy rozrywkowych.

bonusy bukmacherskie

Fot. Wpadington / shutterstock.com

Legalni bukmacherzy na polskim rynku

Obecnie mamy możliwość zawierania kuponów u 16 bukmacherów. Należą do nich: STS, Fortuna, TOTALbet, Betfan, eWinner, PZBuk, LV Bet, Totolotek, fofBET, Betclic, ETOTO, Noblebet, Betcris, Fuksiarz.pl, Superbet i BetX.

Jakie bonusy bukmacherskie oferują poszczególne firmy?

Fortuna oferuje nowym użytkownikom bonus w postaci zwrotu za pierwszy zakład do 600 zł. O co chodzi? Nowi gracze, po zarejestrowaniu, stawiając kupon na dowolne zdarzenia, maksymalnie do kwoty 600 zł, w przypadku przegranego kuponu, mogą liczyć na zwrot. Oczywiście, w przypadku wygrania, gracz otrzymuje pełną kwotę na konto. Dodatkowo, za rejestrację użytkownik otrzymuje 20 zł w postaci punktów lojalnościowych, które oczywiście może wymienić na zakłady.

STS również przygotował ciekawą ofertę dla nowych graczy. Każdy nowy zarejestrowany użytkownik może otrzymać jednorazowe doładowanie konta bonusowego w wysokości pierwszego wpłaconego depozytu, maksymalnie do 1200 zł. Bonus Startowy podlega obrotowi na łączną stawkę odpowiadającą jego trzykrotności, a minimalny kurs całkowity musi wynosić 1.91, dotyczy do tylko kuponów wygranych.

eWinner oferuje graczom 2 ciekawe bonusy. Pierwszy, dla nowych użytkowników, przewiduje zwrot za pierwszy zakład nawet do 100 zł. Co trzeba zrobić? Postaw kupon za minimum 20 zł. Jeśli kupon będzie przegrany, na konto depozytowe automatycznie dostaniesz zwrot kwoty pomniejszonej o kwotę 12% podatku od gier. Aby odebrać najwyższy zwrot użytkownik musi obstawić kupon za 113,64zł.

Drugą promocją przewidzianą przez tego bukmachera jest bonus od 2 wpłaty, z którego może skorzystać każdy gracz. Zasilając swoje konto drugi raz, eWinner dodaje do niego 50% wpłaconej przez Ciebie kwoty. Będziesz mógł uwolnić otrzymany bonus w momencie, gdy za równowartość wpłaty zagrasz z minimalnym kursem 1.50. Maksymalny bonus to 500zł, przy wpłacie za 1000zł. Jeśli chcesz przelać bonus na konto depozytowe, musisz najpierw zagrać jego równowartością 6 razy, a kurs minimalnym musi wynieść 2.50.

  1. zakłady bukmacherskie
  2. bonusy bukmacherskie
Podobne wpisy Brak danych do wyświetlenia
Przejdź do mobilnej wersji serwisu

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis meczenazywo.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK