Mecze na żywo - meczyki, transmisje online, sport live w internecie i tv

Jak ludzie odstresowują się po ciężkim tygodniu? 26.09.2021 23:03

Wielu z nas tak ma, że liczy czas od poniedziałku do piątku i czeka wreszcie na weekend. To okazja do wypoczynku, odstresowania się od pracy. Sporo osób zbyt bardzo pochłaniają obowiązki, stres związany z codzienną pracą. Ma to zły wpływ na naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Dlatego szukamy sposobów, aby odstresować się po ciężkim tygodniu, czym może być hazard, imprezy, uprawianie sportu. Na co zatem stawiamy?

Jak ludzie odstresowują się po ciężkim tygodniu?Fot. shutterstock.com

Domowy wypoczynek

Nie każdy preferuje wychodzenie z domu. Sporo jest osób w typie domatorów, które lubią spędzać czas u siebie. Tu na ratunek przychodzą nam nowoczesne technologie. Mnóstwo osób dziś korzysta z serwisów streamingowych. Dzięki Netfliksowi, HBO GO, Amazon Prime uzyskaliśmy dostęp do bogatej biblioteki filmów i seriali. Wiele osób spędza tak całe wieczory, weekendy, gdzie często ogląda wręcz całe sezony seriali. Do tego mamy serwisy z muzyką i grami. Bardzo dużo osób gra na komputerze, konsoli. Gry online zwłaszcza w czasie pandemii biły rekordy popularności. Mamy też oczywiście hazard, gdzie dostępna jest pokaźna lista kasyn czy firm bukmacherskich. Jedni stawiają na gry hazardowe, na przykład 77777, inni zaś na zakłady bukmacherskie, a potem oglądanie takich meczów w domu przed TV. Dla niektórych w sobotę świetną formą odpoczynku jest sprzątanie. W kategorii domowego wypoczynku zaliczyć możemy zapraszanie do siebie rodziny i znajomych, gotowanie, czytanie książek, naukę.

Imprezowanie

Dla wielu osób najważniejszy jest relaks związany z imprezami. Jeśli zapominamy o pracy, stawiamy na coś zupełnie innego, to od razu lepiej jest nam funkcjonować. W większych miastach osoby między 20. a 40. rokiem życia lubią często wychodzić na miasto. W piątek czy sobotę kluby, bary, restauracje zapełniają się osobami, które świętują weekend, wolne chwile. Można wtedy przecież spotkać się ze znajomymi, członkami rodziny, pójść na randkę. Dużo osób lubi alkohol, głośną muzykę, typową atmosferę imprezowych dzielnic. Nie dziwi nas zatem to, że dla wielu odstresowanie się przebiega na zasadzie: impreza - kac - impreza - kac. Nagle z piątku robi się niedziela i coraz bliżej poniedziałku, gdzie znów trzeba wrócić do pracy. Oczywiście bardziej jest to widoczne wśród młodszych grup, które nie mają jeszcze typowych rodzinnych obowiązków. Czasem nie chodzi o samo imprezowanie. Słuchanie muzyki przy piwie bądź drinku, rozmawianie ze znajomymi jest świetnym sposobem na rozluźnienie, a taniec na rozładowanie negatywnej energii. W mniejszych miastach, na prowincjach, gdzie nie ma za bardzo dostępu do klubów, barów, bardzo dobrze sprawdzają się domówki, grille, spotkania przy ognisku.

Wysiłek fizyczny, aktywność

Wiele osób już w tygodniu, zwłaszcza po pracy stawia na wysiłek fizyczny. Bieganie, wizyta na siłowni, basen, rower czy zwykły spacer potrafią rozładować napięcie, pozbyć się stresu. Jednak w weekend duża część osób stawia na bardziej złożone formy aktywności. Mieszkańcy południowej części Polski bardzo chętnie ruszają w góry, gdzie można zwiedzić popularne szalki, szczyty. Jedni decydują się na samotne wędrówki, inni w rodzinnym gronie czy też znajomych. Popularne są również wycieczki rowerowe, gdzie można w danym dniu spokojnie przejechać kilkadziesiąt kilometrów. W okresie letnim stawiamy także na pływanie w jeziorze, morzu, czystych rzekach, kajaki. Zimą zaś wiele osób wybiera narty, deskę, tym bardziej, że dziś można spotkać wyciągi w wielu regionach Polski. Popularne są weekendowe wyjazdy, gdzie można połączyć ze sobą spotkania ze znajomymi, wypoczynek w pięknym miejscu. Nie można też zapominać o sportach grupowych: piłka nożna, siatkówka, koszykówka.

Wyjście z domu

Nie każdy preferuje imprezy czy wycieczki. Świetnym sposobem na odstresowanie się jest po prostu wyjście z domu. Jedni wybierają restauracje, kawiarnie, zakupy w centrach handlowych, inni zaś wyjście do kina, teatru, muzeum, na koncerty czy inne kulturalne wydarzenia. Dzięki złagodzonym przepisom można także pójść na mecz ulubionej drużyny. Trzeba też pamiętać, że dla wielu z nas dziś dom, mieszkanie to główne miejsce pracy, więc wyjście z domu jest jak najbardziej wskazane.

Dla każdego coś dobrego

Jak zatem widać, sposobów na odstresowanie się po pracy jest całkiem sporo. Dla jednych będzie to sport, imprezowanie, dla innych spotkania z rodziną, znajomymi, aktywność fizyczna. Najważniejsze jest to, aby z nich korzystać, najlepiej w różnej formie, gdyż narastające w nas negatywne emocje mogą być przyczyną problemów osobistych, które negatywnie odbiją się na nas samych, relacjach z rodziną, partnerami, znajomymi. Warto korzystać przy tym oczywiście z zaproszeń, propozycji, jak i również wychodzić z własnymi inicjatywami. Wypoczynek jest zatem bardzo ważny i często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy. Stres jest chorobą atakującą nasze ciało – trzeba się go pozbyć.

Podobne wpisy
  1. Zapowiedź weekendowych zmagań piłkarskich (16.10 - 17.10)Zapowiedź weekendowych zmagań piłkarskich (16.10 - 17.10)15.10.2021 22:53

    Po przerwie reprezentacyjnej nadszedł czas na powrót piłki klubowej. W nadchodzący weekend cz...

    Więcej
Przejdź do mobilnej wersji serwisu

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie.
Serwis przeznaczony TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są w ryzykiem. Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia skontaktuj się z serwisami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Serwis meczenazywo.pl ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne. Zezwolenie MF nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
Milenium Zakłady Bukmacherskie - zezwolenie MF nr SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. - zezwolenie nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
TOTOLOTEK S.A. - zezwolenie nr AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.10.2016;
LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. - zezwolenie nr PS4.6831.9.2016.EQK